Divriği Kültür Derneği

Kültürel Sosyal Platformunuz

Güncel Haber
DKD Haberler
Divriği Belediye Başkan Adayları Netleşiyor. PDF Yazdır E-posta
Yazar Birkan Özcan   
Pazartesi, 19 Ocak 2009
                      Image29 Mart 2009 Pazar günü yapılacak yerel seçimler öncesi partilerde aday belirleme çalışmaları bütün hızı ile devam ediyor. İlçemiz Divriği'de de partiler  belediye başkan adaylarını çeşitli şekillerde belirlemeye çalışıyorlar. CHP  ülke genelinde merkez yoklaması ile aday belirlemeyi tercih ederken  ilçe örğütünün ısrarları sonucunda sadece Divriği'de delege ile aday belirlemeyi kabul etmiş ve 18 Ocak 2009 Pazar günü yapılan 4 adayın katıldığı ön seçim ile CHP Divriği belediye başkan adayı, İl genel meclisi üyeleri ve İlçe belediye meclis üyelerini belirlemiştir. Bu ön seçimde ki liste yine de genel merkeze gönderilecek ve oradan çıkacak karara göre adaylar  kesinleşecek.
              18 Ocak 2009 Pazar günü delege ile yapılan seçime Belediye başkan adaylığı için Zeynel Yayla, Kemal Şahbudak, Muharrem Yağbasan ve Hakan Gök katılmıştır. Demokratık bir ortamda yapılan seçimler sonucunda Eski İlçe Başkanı Veteriner Hekim Hakan Gök 63, Muharrem Yağbasan 38, Kemal Şahbudak 3 ve Zeynel Yayla ise 1 oy almıştır.
Resim : Birkan Özcan
VETERİNER HEKİM HAKAN GÖK

                  İl Genel Meclis Üyeleri Oy Dağılımı : Sadık Güller 86, Haydar Kaplan 57, Mehmet Aydın 52, Süleyman Erdoğan 47, Haydar Gedikoğlu 42, Tayyar Sönmez 36, Hüseyin Şahin 36 ve Sait Söğütlü 17 oy almıştır.
             İlçe Belediye Meclis Üyeleri Oy Dağılımı : Nurettin Akbıyık 72, Kamber Halisyama 70, Hasan Erdivan 67, Seyit Ali Küpeli 57, Hüseyin Göçer 49, Mustafa Özdemir 37, İsmail Özdamar 31, Hüseyin Türker 29, Ali Mücahit Yılmaz 25 ve Nejdet Yıldırım 15 oy almıştır
            ÖDP 7 Ocak 2009 Çarşamba günü genel merkez kararı ile ilçe başkanı Metin Şimşek'i aday gösterirken,  AKP ise mevcut belediye başkanı Mehmet Güresinli'yi yeniden aday göstermiş bulunmaktadır.
Son Güncelleme ( Pazartesi, 01 Şubat 2010 )
 
< Önceki   Sonraki >